Quick Access

Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


POSTMODERN TURİST DENEYİMİ VE BİSİKLET TURİZMİ
Çalışmada bir özel ilgi turizm türü olan bisiklet turizmi kapsamında postmodern turist deneyimleri konusu incelemeye alınmıştır. Çalışmanın amacı, bisiklet deneyiminin postmodern yanlarını ortaya koymak ve bisikletçi turist ve bisiklet turizminin özelliklerini açıklamaktır. Bu amaçla 5. Karya Sahilleri Bisiklet Turu kapsamında örnek olay çalışması yapılmıştır. Katılımcı gözlemin yanı sıra 14 katılımcı ile gerçekleştirilen yarı yapılandırılmış görüşme tekniğine başvurularak toplanan veriler, içerik analizine tabi tutulmuştur. Analiz sonucunda bisikletçi özellikleri, bisiklet etkinlik özellikleri ve bisiklet deneyiminin postmodern özelliklerine ilişkin bulgulara ulaşılmıştır. Sonuç olarak bisiklet deneyimlerinde; aynılaşma, deneyimin çoğullaşması ve özgünlüğün baskın olarak öznellikle algılanması şeklinde postmodern özellikler olduğu görülmüştür.
debates on abortion site nyc abortion clinics


Keywords
Turizm pazarlaması, özel ilgi turizmi, bisiklet turizmi, turist deneyimi, postmodernizm.

Advanced Search


Announcements

    ORCID NO

    Starting from the month of September 2017, ORCID information will be included  in the articles which will be published in our journal. The authors have to identify their ORCID information in their articles for the articles to be published which are sent to our journal and have gone through a positively reviewer process. You can get ORCID number from https://orcid.org/ address.


    PUBLICATION LANGUAGE

    From the month of January 2021, the articles which will be sent to the journal have to be uploaded to the system in Turkish.  The authors who wants can send the full text in English along with the Turkish full text.Address :Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesi Yenişehir-Mersin
Telephone :0 324 361 00 01 Fax :0 324 361 00 15
Email :avrasyadergisi@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri