Quick Access

Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


Aile Liderliği
Bu çalışmada aile liderliği kavramı yeni bir liderlik alanı olarak ele alınmıştır. Çalışmanın ilk amacı aile liderliğine ilişkin bir kavramsal temel oluşturmaktır. Bu genel amaç çerçevesinde çalışmanın diğer amacı, aile liderliği konusunda oluşturulan bu teorik temel yardımıyla toplumsal kalite ve refaha katkı sağlayacak uygulamalara esin kaynağı olmaktır. Çalışmada aile liderliği kavramına ilişkin oluşturulan soruların kapsamlı bir literatür taraması yoluyla yanıtları aranmıştır. Farklı veri tabanlarından konuya ilişkin elde edilen bilgiler çözümlenmiş ve aile liderliğine ilişkin oluşturulan sorular çerçevesinde bütünleştirilmiştir. Bu yolla, aile liderliği kavramının tanımı yapılmış, türleri belirlenmiş ve boyutları çizilmiştir. Aile liderliği oluşturulan bu teorik temel kapsamında tartışılmıştır. Sonuçlar, kurumsal olarak ailenin çöküşünün dillendirildiği bir ortamda aile liderliği konusunun yıkımı önleyecek bir dönüşüm aracı olabileceğini vurgulamaktadır.
debates on abortion information on abortion nyc abortion clinics


Keywords
aile, liderlik, aile liderliği

Advanced Search


Announcements

    ORCID NO

    Starting from the month of September 2017, ORCID information will be included  in the articles which will be published in our journal. The authors have to identify their ORCID information in their articles for the articles to be published which are sent to our journal and have gone through a positively reviewer process. You can get ORCID number from https://orcid.org/ address.


    PUBLICATION LANGUAGE

    From the month of January 2020, the articles which will be sent to the journal have to be uploaded to the system in English and Turkish. The articles which do not comply with the format will not be taken under review.Address :Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesi Yenişehir-Mersin
Telephone :0 324 361 00 01 Fax :0 324 361 00 15
Email :avrasyadergisi@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri