Quick Access

Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


THE DISCIPLINE OF PUBLIC ADMINISTRATıON: NEW PUBLIC ADMINISTRATION AND MANAGEMENT
Kamu yönetimi disiplini disiplinlerarası bir alan olarak tanımlanmaktadır. Siyaset bilimi, idare hukuku ve işletme yönetimi disiplinlerinin teorilerini, yöntemlerini ve yaklaşımlarını kullanan kamu yönetiminin bu yönü son zamanlarda kamu yönetimi krizinin nedeni olarak gösterilmektedir. Bu çalışmada, kamu yönetiminin disiplinlerarası konumunun disiplini olumlu veya olumsuz yönde etkileyip etkilemediği sorusu tartışılmaktadır. Kamu idaresinin kuruluşundan bu yana, farklı disiplinlerle olan ilişkiler incelenerek; siyaset bilimi ve idare hukukunun kuruluş döneminde disiplinden ayrılması ve işletme yönetimine yaklaşımı incelenmiştir. Disiplinden en çok etkilendiği ifade edilen şirketin yönetimi ile şirket yönetimi arasındaki ilişki ele alınmış ve bu ilişkilerin olumlu ve olumsuz etkileri tartışılmıştır.

Keywords
Kamu Yönetimi, Disiplinlerarası Kamu Yönetimi, Kamu Yönetimi

Advanced Search


Announcements

    ORCID NO

    Starting from the month of September 2017, ORCID information will be included  in the articles which will be published in our journal. The authors have to identify their ORCID information in their articles for the articles to be published which are sent to our journal and have gone through a positively reviewer process. You can get ORCID number from https://orcid.org/ address.


    PUBLICATION LANGUAGE

    From the month of January 2020, the articles which will be sent to the journal have to be uploaded to the system in English and Turkish. The articles which do not comply with the format will not be taken under review.Address :Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesi Yenişehir-Mersin
Telephone :0 324 361 00 01 Fax :0 324 361 00 15
Email :avrasyadergisi@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri