Quick Access

Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Abstract


DETERMINANTS AND OUTCOMES OF AN EFFECTIVE CrM CAMPAIGN: THE MEDIATING ROLE OF SKEPTICISM
Bu çalışma, tüketicilerin amaca yönelik pazarlama programlarına karşı gösterdikleri duygusal tepkiler ve bu tepkilerin davranışsal sonuçlarını oluşturan faktörleri tespit etmeyi amaçlamaktadır. Araştırma bulguları, tüketicilerin amaca yönelik ilgileri, amaç ve marka arasındaki uyum algıları ve bağış yapılan tutarın seviyesine yönelik algılarının, programa yönelik oluşan duygusal tepkilerin 3 önemli belirleyicisi olduğunu göstermektedir. Oluşan bu duygusal tepkiler tüketicilerin satın alma ve diğer tüketiciler ile paylaşım niyetlerini olumlu yönde etkilemektedir. Diğer taraftan, tüketicilerin markanın amaca yönelik pazarlama programı uygulamasının arkasında yatan gerçek sebebe yönelik şüphe seviyeleri ara değişken etkisi yaratmaktadır. Duygusal reaksiyonların satın alma ve diğer tüketiciler ile paylaşım niyetleri üzerindeki direkt ve güçlü etkisi şüphe seviyeleri arttıkça gücünü büyük ölçüde kaybetmektedir. Çalışmanın bulguları kapsamında daha etkin amaca yönelik pazarlama programları oluşturulmasına yardımcı olacak uygulamaya yönelik öneriler sunulmuştur.

Keywords
Amaca Yönelik Pazarlama, İlgi, Amaç Marka Uyumu, Bağış Seviyesi


Advanced Search


Announcements

    ORCID NO

    Starting from the month of September 2017, ORCID information will be included  in the articles which will be published in our journal. The authors have to identify their ORCID information in their articles for the articles to be published which are sent to our journal and have gone through a positively reviewer process. You can get ORCID number from https://orcid.org/ address.


    PUBLICATION LANGUAGE

    From the month of January 2020, the articles which will be sent to the journal have to be uploaded to the system in English and Turkish. The articles which do not comply with the format will not be taken under review.Address :Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesi Yenişehir-Mersin
Telephone :0 324 361 00 01 Fax :0 324 361 00 15
Email :avrasyadergisi@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri