Quick Access

Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


VISUAL CULTURE AND COURSE CONTENTS: THE USE OF VISUAL MATERIALS IN GENDER EDUCATION
Görsel kültür ve görsel kaynaklar görsel sosyolojinin konuları arasındadır. Sinema filmleri, belgeseller, fotoğraflar gibi görsel materyaller giderek artan biçimde üniversite derslerinde kullanılmaktadır. Akademisyenlerin derslerinde görsel materyal kullanım tercihleri üzerinde durulması gereken önemli bir konudur. Bu çalışma için toplumsal cinsiyet konusundaki dersler ya da ders içerisinde eğitmenin toplumsal cinsiyet konusunu işlediği dersler analiz alanı olarak seçilmiştir. Çalışmada akademisyenlerin görsel materyal kullanma tercihleri ve şekilleri incelenmiştir. Bu amaçla görüşmeler yapılmıştır. Çalışmada literatür taramasının ardından görüşme sonuçları analiz edilecektir.

Keywords
görsel materyaller, görsel sosyoloji, toplumsal cinsiyet, ders içerikleri, öğretim

Advanced Search


Announcements

    ORCID NO

    Starting from the month of September 2017, ORCID information will be included  in the articles which will be published in our journal. The authors have to identify their ORCID information in their articles for the articles to be published which are sent to our journal and have gone through a positively reviewer process. You can get ORCID number from https://orcid.org/ address.


    PUBLICATION LANGUAGE

    From the month of December 2017, the articles which will be sent to the journal have to be uploaded to the system in English. The articles which do not comply with the format will not be taken under review.Address :Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesi Yenişehir-Mersin
Telephone :0 324 361 00 01 Fax :0 324 361 00 15
Email :avrasyadergisi@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri