Quick Access

Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


AS MARKET SELLERS AND VILLAGERS , THE ASPECT OF WOMEN FROM THE SOCIO-ECONOMIC PERSPECTİVE
Pazarlar geçmişten günümüze üretici ve tüketici ilişkilerinin yoğun olarak yaşandığı önemli alışveriş mekanlarından biridir. Kuruldukları bölgelerin sosyo-ekonomik ve kültürel özelliklerini yansıtan pazarlar, kentleşme ve modernleşme olgularıyla birlikte toplumların değişim ve dönüşümlerini de yansıtırlar. Bu çalışmada, Balıkesir ilinin merkez ve merkeze yakın ilçelerine bağlı çeşitli köylerde yaşayan, yaşamlarının büyük bir kısmını tarımsal faaliyetlerle geçiren, elde ettikleri tarımsal ürünleri Balıkesir’in merkezinde kurulan çeşitli pazarlarda satarak geçimlerini sağlayan pazarcı-köylü kadınlarla görüşmeler yapılmıştır. Bu görüşmeler sonucunda elde ettiğimiz veriler doğrultusunda, sosyo-ekonomik ve kültürel açısından Balıkesir pazarcı-köylü kadınların sosyo-ekonomik ve kültürel açılardan değerlendirilecektir.

Keywords
pazar, köy, kadın, Balıkesir

Advanced Search


Announcements

    ORCID NO

    Starting from the month of September 2017, ORCID information will be included  in the articles which will be published in our journal. The authors have to identify their ORCID information in their articles for the articles to be published which are sent to our journal and have gone through a positively reviewer process. You can get ORCID number from https://orcid.org/ address.


    PUBLICATION LANGUAGE

    From the month of January 2020, the articles which will be sent to the journal have to be uploaded to the system in English and Turkish. The articles which do not comply with the format will not be taken under review.Address :Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesi Yenişehir-Mersin
Telephone :0 324 361 00 01 Fax :0 324 361 00 15
Email :avrasyadergisi@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri