Quick Access

Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


A STUDY ON INGEBORG BACHMANN`S “MALINA” FROM A ARCHETYPICAL SYMBOLIC PERSPECTIVE
Bu çalışmada, Ingeborg Bachmann’ın “Malina” adlı eserinde yer alan arketipleri Jungçu bir bakış açısı olan “arketipsel yaklaşım” ile incelemeye çalıştık. Analizimizi arketipsel yaklaşım ekseninde yürütmemizden dolayı, öncelikle Jung’un “Ortak Bilinçdışı” kavramını tanımlamaya çalıştık ve arketipsel yaklaşımın edebiyat eserlerinin yorumlanmasındaki büyük katkısını belirttik. Daha sonra içinde bir kadının ikiye bölünmüş kişiliğinin ele alındığı Bachmann’ın “Malina” adlı eserini detaylı biçimde inceleyerek, eserde yer alan arketipsel sembolleri Jungçu bakış açısından tespit etmeye ve yorumlamaya çalıştık. Bu çalışmanın sonucunda ise kadın kahramanın iç dünyasına yaptığı yolculuğunu ele alan Malina eserinin kolektif bilinçdışının yansımaları olan arketipsel sembollerle örülü olduğu sonucuna ulaştık.

Keywords
Arketip, Jung, Ingeborg Bachmann, Malina

Advanced Search


Announcements

    ORCID NO

    Starting from the month of September 2017, ORCID information will be included  in the articles which will be published in our journal. The authors have to identify their ORCID information in their articles for the articles to be published which are sent to our journal and have gone through a positively reviewer process. You can get ORCID number from https://orcid.org/ address.


    PUBLICATION LANGUAGE

    From the month of January 2020, the articles which will be sent to the journal have to be uploaded to the system in English and Turkish. The articles which do not comply with the format will not be taken under review.Address :Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesi Yenişehir-Mersin
Telephone :0 324 361 00 01 Fax :0 324 361 00 15
Email :avrasyadergisi@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri