Quick Access

Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


Yeni Sömürgecilik ve V. S. Naipaul
V. S. Naipaul sömürgecilik sonrası edebi hayatın öne çıkan isimlerinden birisidir. Fakat bazı çevreler tarafından yeni sömürgecilik akımıyla bağlantılı olarak ele alınmıştır. 2001 yılında edebiyat alanında Nobel Barış ödülü alan bir yazar için böyle bir suçlama dikkat çekicidir. Naipaul, Trinidad’da doğup büyümesine karşın ailesi köken olarak Hindistan’a dayanmaktadır. Her iki ülke de sömürgecilik akımı deneyimini yaşamış ülkelerdir. Naipaul hakkındaki itham, böylesi bir geçmişe sahip olduğu için daha can alıcı bir özellik kazanmaktadır. Bir yazarın düşünceleri en açık şekilde çalışmalarında gözlemlenir. Bu bağlamda söz konusu ithamın doğruluğunu incelemek üzere yazarın A Bend in the River adlı çalışması seçilmiştir. Yazarın ve ele aldığı karakterlerin sömürge ve sömürgecilik sonrası görüşleri ele alınacaktır.

Keywords
Naipaul, Yeni sömürgecilik, Afrika

Advanced Search


Announcements

    ORCID NO

    Starting from the month of September 2017, ORCID information will be included  in the articles which will be published in our journal. The authors have to identify their ORCID information in their articles for the articles to be published which are sent to our journal and have gone through a positively reviewer process. You can get ORCID number from https://orcid.org/ address.


    PUBLICATION LANGUAGE

    From the month of January 2020, the articles which will be sent to the journal have to be uploaded to the system in English and Turkish. The articles which do not comply with the format will not be taken under review.Address :Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesi Yenişehir-Mersin
Telephone :0 324 361 00 01 Fax :0 324 361 00 15
Email :avrasyadergisi@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri